Doğalgaz Ocak Dönüşümü

Günümüzde doğalgaz kullanımının bazı yerleşim yerlerinde olmaması sebebiyle kullandığınız ocak, fırın gibi mutfak ürünleri tüp ile çalışmaktadır. Ancak yeni bir yere taşınmanız veya bulunduğunuz bölgeye doğalgaz hattı döşenmesinin ardından kullandığınız ocak, fırın gibi mutfak ürünlerinin doğalgaz dönüşümü yapılması gerekir. Güvenli doğalgaz kullanımı için bu dönüşüm şarttır.

Doğalgaz Dönüşümü Nedir?

Doğalgaz dönüşümü işlemi; halihazırda tüp ile kullanılan ocakların içerisinde doğalgaz ile sağlıklı olarak çalışabilmesi için yapılan entegrasyon işlemidir. Doğalgaz ile çalışacak ürünlerin güvenli kullanımı için bu işlemi yaptırmanız bir zorunluluktur. Tüplü ocak doğalgaz dönüşümü veya doğalgazlı ocak tüplü ocak dönüşümü şeklinde iki şekilde de bu işlem yapılabilmektedir.

Doğalgaz dönüşümü Nasıl Yapılır?

Ocak Doğalgaz dönüşümü son derece kritik bir işlemdir. Güvenli bir kullanım için bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Uzman personel tarafından evinizde veya işyerinde gerçekleştirilebilen Ocak Doğalgaz Dönüşüm işlemi bazı aşamalar takip edilerek yapılır.

Ocak Doğalgaz Dönüşümü Aşamaları Nelerdir?

Ocakların çalışabilmesi için içerisinde bulunan enjektör sistemi tespit edilir. Farklı markalarda farklı özelliklerde enjektör bulunduğu için, öncelikle tespit işlemi uzman personel tarafından gerçekleştirilir.
Doğalgaz ocak dönüşüm işleminde ikinci aşamada Ocak Flexi temin edilir.
Ocakta bulunan enjektörler, emniyet sağlandıktan sonra sökülür. Doğalgaz dönüşümü için gerekli olan yeni enjektörler ocağa montajlanır.
Ocak doğalgaz dönüşüm işleminde kullanılan flexi mutlaka sıfır olmalıdır. Kullanılmış ürünler, gaz kaçağı gibi sorunlara yol açabileceğinden bu işlem kritik bir öneme sahiptir.
Doğalgaz dönüşüm işleminde montaj işlemi gerçekleştirildikten sonra gaz kaçak kontrolü yapılır.


Doğalgaz dönüşüm İşlemi Kim tarafından Yapılır?

Günümüzde ocak doğalgaz dönüşüm işlemi birçok kişi tarafından yapılmaktadır. Ancak doğalgaz dönüşüm işlemi, güvenlik sebebiyle uzman personel tarafından yapılmalıdır. Kullanılan malzemelerin kalitesi, montajı çok büyük bir önem arzettiğinden bu işlemi yaptırırken mutlaka uzman yardımı almalısınız. Ocak Doğalgaz dönüşümü fiyat hususu, işlemin kritik olması sebebiyle tercih yapılabilecek bir işlem değildir. Bu yüzden önceliğiniz fiyat değil, güvenlik olmalıdır.

Doğalgaz Ocak Dönüşümü hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Eski tip Ocak Doğalgaz dönüşümü yapılır mı? : Eski tip ocakların doğalgaz dönüşümü yapılmasında hiçbir mahsur yoktur. Sadece ocak eski olduğu için kullanılacak kritik parçaların kaliteli seçilmesi ve muhakkak doğalgaz kaçak testi yapılması gerekir.
Doğalgazlı Ocak Tüple Çalışır Mı? : Doğalgazlı ocak tüple çalışmaz, tüplü ocak dönüşümü mutlaka yapılmalıdır. Doğalgazlı ocağın tüple çalıştırılması durumunda beklenmedik sorunlar ve tehlikeli sonuçlar meydana gelebilir.
Tüplü ocağı Doğalgaza Çevirme İşlemini Kim yapar?: Doğalgaz dönüşüm işlemi basit gibi görünebilir ancak mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Ankara doğalgaz dönüşüm işleminde firmamız hizmet vermektedir.
Tüplü Ocağı Doğalgaza çevirme aparatı Nedir? : Doğalgaz ocak enjetörü veya doğalgaz ocak memesi olarak geçen bu ürün piyasadan temin edilebilmektedir ancak yüksek riskli bir işlem olduğu için uzman personel tarafından montaj işlemi yapılmalıdır.
Arçelik Ocak Doğalgaz Dönüşümü fiyat Nedir? : Firmamız tarafından tüm marka ocaklara doğalgaz dönüşüm işlemi gerçekleştirilmektedir. Arçelik markası da bu markalardan birisidir. Arçelik Ocak Doğalgaz Dönüşümü fiyatı diğer ocakların doğalgaz dönüşüm fiyatı ile aynıdır.
Boyabat'ta ocak doğalgaz dönüşüm işlemi firmamızın uzman personeli tarafından itina ile gerçekleştirilir. 

 

Hızlı iletişim
  • 0542 662 70 28
  • 0530 120 41 94
  • info@colak-grup.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim

WhatsApp
Hemen Ara